Hovedbestyrelsen

image

name

designation

Short Description

Social Links

team
Bent Grue
Landsformand

Adresse: Industrivej 21, 4000 Roskilde
Email: grue@dku.dk
Tlf.: 63 33 10 50

team
Stine Larsen
Sekretær

Adresse: Industrivej 21, 4000 Roskilde
Email: sl@dku.dk
Tlf.: 81 61 30 63

team
Marianne Heimdal
Næstformand, Landsdelsrepræstentant for Øst/Nordjylland

Adresse: Oddervej 172, 8270 Højberg
Email: heimdal@dku.dk
Tlf.: 24 85 81 85

team
Walther Baumgarten Linck
Landsdelsrepræsentant for Sydsjælland/Lolland/Falster/Bornholm

Adresse: Brombærsvinget 7, 4684 Holmegaard
Email: linck@dku.dk
Tlf.: 26 27 13 14

team
Bo Gerner Jørgensen
Landsdelsrepræsentant for Fyn/ Sydjylland

Adresse: Lærkevænget 1, 5631 Ebberup
Email: gerner@dku.dk
Tlf.: 21 30 80 27

team
Torben Drehn-Knudsen
Landsdelsrepræsentant for København/Vestegnen

Adresse: Bygangen 18, 1 sal, 2620 Albertslund
Email: drehn-knudsen@dku.dk
Tlf.: 40 45 37 97

team
Søren Mark
Landsdelsrepræsentant for Midt/Vestjylland

Adresse: Højslevgårdsvej 13, 7840 Højslev
Email: mark@dku.dk
Tlf.: 23 30 64 06

team
Jan Andersen
Landsdelsrepræsentant for Nord/Midt/Vestsjælland

Adresse: Bistrupvej 70, 3460 Birkerød
Email: mark@dku.dk
Tlf.: 23 30 64 06